Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
11 postów 60 komentarzy

Anonim

protestANTY - Bądźmy anonimowi - nikt nas nie urobi :)

Apel do społeczeństwa: ZJEDNOCZMY SIĘ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnie wydarzenia mogą stać się przełomem w rozmowach między lewicą, a prawicą. Stworzył się nowy podział na MY i Ci, którzy nami rządzą. Politycy nieplatformowi prześcigają się w próbach przejęcia nad nami kontroli. Czy przyszedł czas na jedność?

Większość z nas nie interesuje się polityką na codzień. Wieczne walki, wyzwiska, oskarżenia, kłamstwa, podziały. Media, politycy, ale także my sami sprawiamy, że temat ten jest tematem TABU. Nikt nie porusza go w rodzinie, ani wśród znajomych... Bo przecież nikt nie chce wywołać kłótni.

Prawdą jest, że albo weźmiemy się w garść albo padniemy przybici przez garści rządzących. Albo przejmiemy władzę, albo ONI przejmą resztki praw i prywatności, które nam jeszcze zostały.

Jeśli chcemy dalej być wolni musimy się połączyć mimo tak licznych podziałów. Wszyscy z nas jesteśmy ludźmi, w większości żyjemy w tym samym kraju i w codziennych sprawach mamy wspólne cele. Zależy nam na dobru. Wszyscy inaczej rozumią owo dobro: anarchiści wtedy gdy nie ma władzy, narodowcy gdy władzę sprawują patrioci, lewicowcy opierający się na zasadach równości, prawica opierająca się na swojej moralności, kościelni, antyklerykalni, kibice, wolnościowcy i wiele innych... (jeśli się mylę co do opisu którejś z grup to przepraszam).

Zwykły człowiek stoi na przeciwko tych wszystkich grup i ma wybór: albo się podzielić albo pozostać biernym. To właśnie dlatego większość z nas nie rusza się do urny.

Dlatego proponuję: Ustalmy wspólne stanowisko, co do spraw, które nas łączą, zbierzmy się w grupę, wydelegujmy ludzi i załóżmy partię polityczną.

Rzeczy na które musimy uważać:
1. Nie dajmy się skłócić, podzielić. Jeśli jakiś temat jest kontrowersyjny - ustalmy termin i czas debat. Każda z grup niech przygotuje listę celów, jakie chciałaby zrealizować i listę ustępstw, na jakie jest skłonna pójść.

Jeśli jakiś temat ewidentnie budzi spory i podziały nie do rozwiązania, po licznych konsultacjach i rozmowach możemy zrezygnować z tego tematu i ustalić wspólne stanowisko pt. WSTRZYMUJEMY SIĘ OD GŁOSU. Ważne jest, aby wszystkie grupy mimo wszystko poparły WSPÓLNĄ inicjatywę.

2. Nie dajmy się wykorzystać politykom i różnego rodzaju aktywistom. Naszymi delegatami powinny zostać wybrane osoby zupełnie niezwiązane z tymi grupami. Pierwszy raz zagłosujmy za ideą, za tym co nas łączy. DLA LUDZI, a nie za ludźmi!
 

Warto też uważać na różne wpływy, lobby, próby przejęcie delegatów przez władzę i nie tylko. Możemy zabezpieczyć się wekslami lub na różne inne sposoby, ustalając wcześniej projekty ustaw bądź też to jak będziemy głosować w niektórych sprawach.

Aby uniknąć też konfliktów i walki o stołek możemy ustalić zarobki rzędu np. 1,5 minimum krajowego dla delegatów, a reszta z pensji poselskiej idzie na wspólne konto fundacji / partii.

Tematy, którymi proponuję się zająć:
-ACTA i pierwsza na świecie konstytucja internetowa
-dopłacanie krajom UE przez Polskę (i kwestia "pożyczki")
-wprowadzenie możliwości odwołania rządu przez lud, a nie jak to jest obecnie: rząd sam o sobie decyduje
-a może wprowadzenie przepisów umożliwiających blokowanie kandydatury polityków, jeśli nie spełnią swoich deklaracji wyborczych? i każdy z polityków powinien mieć obowiązek podania swojej listy deklaracji w momencie, gdy będzie zgłaszana jego kandydatura (możliwość podania pustej listy lub też na niektóre pytania np. nie wiem, zależy etc.)
-możliwość wystosowania orędzia do społeczeństwa od społeczeństwa (np. poprzez użycie krajowych mediów - do rozwagi ich istnienie i rola) np. poprzez zebranie 1 mln podpisów
-rozszerzenie koncesji dla telewizji (w tej chwili ogólnopolskie koncesje posiada chyba tylko tvp i tvn?)
-koszmarny stan służby zdrowia: kolejki, brak kasy, długi szpitalów etc.
-warto zastanowić się nad opracowaniem łatwego sposobu komunikacji między nami wszystkimi. Internetowe referenda? Co z tymi co nie mają internetu?
-podatki, ich wysokość etc.
-reforma ZUS, przymusowe ubezpieczenia społeczne, finansowanie emerytur
-olbrzymie zadłużenie państwa
-reforma systemu edukacji?
-uniemożliwienie w przepisach wprowadzenie stanu wojennego przez polityków w celach, gdy nie wymaga tego sytuacja (nawiązuję tu do przeszłości, strajków i próby

UWAGA: To są tylko moje propozycje, sugestie. Nie musimy się co do nich stosować. Ja nie jestem nieomylny i też mogę popełniać błędy. Wybrałem Nowy Ekran, jako, że można tu edytować posty i pisze też sporo internautów, jednak postaram się, aby brały w tym udział także inne społeczności, być może WYKOP się włączy oraz ludzie z protestów.

KOMENTARZE

 • Powstaje : Polska Partia Internautów
  W tej chwili tworzymy oddziały w następujących miastach :
  - Łódź - Centrala Główna
  - Warszawa - Centrala Mazowiecka
  - Kraków - Centrala Małopolska
  - Wrocław - Centrala Dolnośląska
  - Poznań - Centrala Wielkopolska
  - Ostrów Wielkopolski -Oddział
  - Gorzów Wielkopolski - Centrala Lubuska

  Pracujemy nad oddziałami w :
  - Lubelskie
  - Zachodniopomorskie
  - Pomorskie

  Wszystkie chętne osoby zapraszamy do współpracy.
  Po detale prosimy się zgłaszać na mail: biuro [at] ppi.net.pl

  Strona : http://www.PPI.net.pl
  Forum : http://ppi.net.pl/forum
  Facebook : http://tinyurl.com/PPI-FACEBOOK
 • CO do tych postulatów
  to brakuje mi tu w ogóle, kompleksowej reformy państwa i konstytucji, sądownictwa, emerytur, policji, sprawiedliwości, całe państwo trzeba by przebudować, a gdzie kwestia śledztwa smoleńskiego i polityki zagranicznej ?

  Nie wiem czy do dobry pomysł by tworzyć kolejną partię polityczną, ludzie bez doświadczenia są łatwym żerem, dla karierowiczów i cwaniaczków co będą chcieli coś na boku przytulić...
 • @autor
  rozszerzenie koncesji OK może TRWAM by się załapało ale w starciu z obecnymi gigantami to nic nie da a obecny system medialny jest w zasadzie domknięty bo brak pieniędzy na nowe inicjatywy.

  W ogóle Polska jest zbyt zacofana jeśli chodzi o internet by nam tym próbować coś ugrać, takie jest moje zdanie.
 • @Paulo 15:10:18
  Myślę, że co do smoleńska to poprosić jednak te kraje, które wcześniej się zgłosiły do stworzenia międzynarodowego śledztwa. Myślę, że ani Tusk ani Kaczyński nie rozwiążą dokładnie tej sprawy, a jeśli rozwiążą to zawsze będą oskarzenia o "zależność".

  Co do reformy państwa i konstytucji jestem jak najbardziej za. Poczekajmy na więcej głosów, warto byłoby też zobaczyć czy uda się nam osiągnąć konsensus.

  Sam nie jestem pewien czy tworzyć kolejną partię polityczną, jednocześnie wydaje mi się, że nie ma w tej chwili możliwości stworzenia nacisku na polityków do tego stopnia, aby chcieli przeprowadzić reformy społeczeństwa. Jeśli by tak było to Polska obecnie wyglądalaby dużo lepiej.

  Masz jakiś pomysł jak to rozwiązać?
 • @Paulo 15:12:21
  Co do TRWAM to inna kwestia. Jest wiele sympatii i antypatii. Myślę, że musimy tutaj zrozumieć, że jeśli zamykają usta tym, z którymi się nie zgadzamy, to są w stanie zrobić to nam.

  Trzeba wyjść ze społeczną inicjatywą i połączyć możliwie jak najwięcej środowisk.

  Wiem też, że organizatorzy np. ReferedumActa dostają wiele "propozycji", ale jak sami teraz twierdzą, wszystkim odmawiają.
 • @protestANTY 15:16:53
  "Myślę, że co do smoleńska to poprosić jednak te kraje, które wcześniej się zgłosiły do stworzenia międzynarodowego śledztwa."

  A to jak najbardziej.

  Co do pomysłów mnie generalnie chodzi po głowie by po pierwsze zainteresować właśnie na nowo ludzi polityką, by nie było to coś co jest jakieś obleśne i ludzie ot tego uciekają, bo od tego zaczynają się patologie, polityce odlatują tworzą jakieś układziki, tuszują afery na chama, media zaczynają manipulować. Trzebaby przekonać, że polityka owszem dzieli, ale łączyć nas musi troska o nasze państwo, o jego podmiotowość i suwerenność, możliwość rozwoju gospodarczego i kulturowego. Każdy kto głosował powinien śledzić poczynania swoich reprezentantów, a kto nie głosował powinien zacząć, a to że będzie spór to jest normalne, to jest polityka, a nie jakaś postpolityka i "święty spokój" ( postpolityka i święty spokój doprowadziły nas między innymi to takiego miejsca gdzie jesteśmy obecnie).
 • @JaRoD 14:36:44
  Jaki profil partii, niech zgadnę lewicowa liberalna anarcha z ludźmi którzy głosowali na PO w 2007, 2011 i tym samym na tego cholernego Tuska, Komorowskiego, bo PiS wam śmierdział z Kaczyńskimi.

  A podziały zawsze będą, istota demokracji, wolności. Nie da się stworzyć partii, siły lewicowo-prawicowej, to się wyklucza. Jeżeli ma powstać jakaś cywilizowana bardziej od SLD, Palikota, PO... lewica patriotyczna (jak PPS Piłsudskiego) to niech powstaje.

  Mnie interesują projekty katolicko-narodowe. Nic takiego nie widać na horyzoncie, to muszą sami patrioci-katolicy oddolnie założyć. Cały czas mam nadzieję że NE spełni rolę kuźni i powstanie KONFEDERACJA OBYWATELSKA różnych nurtów, to byłby chyba strzał w 10. Pozbierać kanapy i wymyślić kreatora, ale też spinacza obywatelskich nowych kanap. Nigdy nie zmieścimy się na jednej kanapie, w jednej organizacji. Scena polityczna jest jak państwo, powinno być miejsce dla wszystkich.

  PPI to już lata "działa", znowu dostaliście zapału na fali anonimowych tym razem?
 • @JaRoD 14:36:44
  Siedziały raz dwie myszy popod polną miedzą.
  Siedzą tak sobie, siedzą, siedzą, siedzą, siedzą,
  Siedzą, siedzą, wtem nagle w srogi wigor wpadły!
  Jak nie hycną do góry... i z powrotem siadły.

  to z Waligórskiego
 • Nowa Konstytucyjna Republika Polska
  Jesteśmy narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzucił się za pomocą syjonistów na wszystkie organy. Należy ich zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić!
  Innego lekarstwa nie ma.
  Potrzebna jest nowa prawdzie-konserwatywna partia polityczna, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.
  Zgłoszono parę postulatów:
  Analityk: “Społeczny protest oraz zmiana ideologi i procedur celem przywrócenia ładu moralnego, społecznego, i prawnego”;
  Zdzich: “Zlikwidować wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów”;
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  Zbigniew1108: “Skupienie jednostkowych energii i podatek dochodowy na wstępie”.
  KrisJora: "Zbrodniarzy rozliczyć z pomiotem";
  Krzysztof J. Wojtas: “Katolicyzm jako idea ponadnarodowa. Katolicyści stają się wrogami wartości , których rzekomo bronią.”
  jax: “Korporacje i podmioty prawa handlowego = podatki
  Polskie rodziny wielodzietne = brak podatków.
  Rezydenci lecz jednocześnie obywatele innych państw = podati”

  Dlatego właśnie, jak wyłożyłem w moim artykule w NE z dn. 8-go paźdz. pod tytułem “Porzućcie wszelką nadzieję”, ratujmy Polskę głosując na zaufanych Anty-Syjonistów i wymieńmy demokrację na Konstytucyjną Republikę.
  W Polsce potrzebni są polscy patrioci do rządzenia, a nie syjoniści.
  Otwarcie, legalnie, i walecznie!
  Chyba że chcemy wymrzeć w następnym żydo-komunistycznym gułagu.
 • ---ZJEDNOCZENIA NIE BĘDZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ------- bo !!!! --- przed Polakami znowu zostanie postawiony krzyż --- i walka o Polskę zostanie -PRZEKIEROWANA !!!!! na walkę o krzyż i prawdziwego POLAKOKATOLIKA -ta metoda SPRAWDZIŁA się przez wieki !!!! zawsze się sprawdza !!! -a Polak przed szkodą jak i po szkodzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak dziećmi manipulują nami -a my jak dzieci
 • @ninanonimowa
  Bzdura! Nikt i nigdy nie postawił krzyża przed Polakami. Polacy zawsze walczyli o wolność "naszą i waszą", po czym wznosili krzyż i kościół na polu ZWYCIĘSTWA. I tak, dopomóż nam Bóg, będziemy kontynuować.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930