Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
11 postów 60 komentarzy

Anonim

protestANTY - Bądźmy anonimowi - nikt nas nie urobi :)

Moje komentarze

 • @Paulo 15:12:21
  Co do TRWAM to inna kwestia. Jest wiele sympatii i antypatii. Myślę, że musimy tutaj zrozumieć, że jeśli zamykają usta tym, z którymi się nie zgadzamy, to są w stanie zrobić to nam.

  Trzeba wyjść ze społeczną inicjatywą i połączyć możliwie jak najwięcej środowisk.

  Wiem też, że organizatorzy np. ReferedumActa dostają wiele "propozycji", ale jak sami teraz twierdzą, wszystkim odmawiają.
  Apel do społeczeństwa: ZJEDNOCZMY SIĘ!
 • @Paulo 15:10:18
  Myślę, że co do smoleńska to poprosić jednak te kraje, które wcześniej się zgłosiły do stworzenia międzynarodowego śledztwa. Myślę, że ani Tusk ani Kaczyński nie rozwiążą dokładnie tej sprawy, a jeśli rozwiążą to zawsze będą oskarzenia o "zależność".

  Co do reformy państwa i konstytucji jestem jak najbardziej za. Poczekajmy na więcej głosów, warto byłoby też zobaczyć czy uda się nam osiągnąć konsensus.

  Sam nie jestem pewien czy tworzyć kolejną partię polityczną, jednocześnie wydaje mi się, że nie ma w tej chwili możliwości stworzenia nacisku na polityków do tego stopnia, aby chcieli przeprowadzić reformy społeczeństwa. Jeśli by tak było to Polska obecnie wyglądalaby dużo lepiej.

  Masz jakiś pomysł jak to rozwiązać?
  Apel do społeczeństwa: ZJEDNOCZMY SIĘ!
 • @Cubee 14:08:43
  A to, że politycy próbują na tym coś ugrać - jak najbardziej. Chcą zdobyć poparcie kosztem protestów.
  ACTA- wielka ściema?
 • @Faber
  Co do wyżej opisanego problemu w Amerykańskiej gospodarce trzeba użyć bardziej skomplikowanej metody obliczeń, mianowicie... dzielenia.

  Jeśli dobrobyt wynosi 4 (jednostki dobrobytu), a na rynku znajdują się 4 dolary to łatwo przeliczyć, że za każdego dolara kupimy jeden dobrobyt.

  Sprawa wygląda inaczej, jeśli ktoś dodrukuje dodatkowe 4 dolary (w przypadku USA jest to FED). Wtedy za 1 dolara kupimy już połowę dobrobytu (4 / 8).

  Amerykanom nie chciało się komunizmu. To politycy (łapówki i możliwość wydawania publicznych pieniędzy na swoje cele) oraz FED zbijają całą śmietankę, przy poklasku keynesowskich ekonomistów.
  Skąd tyle czarnowidztwa?
 • @Faber
  Ktoś tu wcześniej wspominał o rozmowie za pomocą argumentów. Polecam poczytać powyższe komentarze.

  Ekonomia jest uniwersalna. 2 + 2 = 4. Niezależnie czy jest się w Afryce czy w Polsce. To, co może się różnić to kultura, która może kształtować popyt i podaż, jak i niektóre mechanizmy i to należałoby dostosować. Może wprowadzić do ekonomii "syndrom Polaka"? :)

  Jeśli mamy jednak przychylić się do Twojej teorii i do tego, że "to co sprawdza się na Zachodzie, nie sprawdza się w Polsce" to polecam porównać podejście Amerykanów i Polaków w sprawie "marnotrawienia pieniędzy publicznych" - świadczy to bynajmniej na niekorzyść obecnej polityki prowadzonej w państwie.

  Możnaby też wyciągnąć wnioski, że Keynes i jego teorie nie nadają się do wprowadzenia w Polsce. Szczególnie dlatego, że był anglikiem.
  Skąd tyle czarnowidztwa?
 • @Jerzy Wawro
  Dziękuję, swoje wnioski wyciągnąłem na podstawie wypowiedzi Pana Pysza w jednym wideo, które zostało umieszczone na PTE.
  Skąd tyle czarnowidztwa?
 • @Jerzy Wawro
  Wydaje mi się, że Pan Pysz jest zwolennikiem Keynesowskiej teorii ekonomii, na której opiera się dzisiejsza "edukacja".

  Niestety, ale teoria ta przeczy logice i twierdzi, że 2 + 2 = 5, w przypadku gdy pieniędzmi dysponuje państwo, a 2 + 2 = 4 w przypadku gdy ludzie sami zarządzają swoim mieniem.

  W rzeczywistości 2 + 2 - 1 = 3 (pieniądze państwowe są bardziej marnowane, ludzie mają tendencje do nierozważnego dysponowania cudzym mieniem).
  Skąd tyle czarnowidztwa?
 • @Jerzy Wawro
  Panie Wawro, jakich to "poważniejszych" ekonomistów poleca Pan czytać?
  Skąd tyle czarnowidztwa?
 • @anthony1
  Tylko dlaczego uważasz, że ekonomiczna katastrofa to tylko straszak?

  Jasne - oni ją wywołali i mogliby ją zakończyć, ALE co to ma do realnej katastrofy?

  Ja uważam, że jak za PRL "Rząd się wyżywi" i mówienie, że nie będzie katastrofy jest ujadaniem uspokajaczy, ślepych na to co dzieje się obecnie na rynkach.
  Dlaczego straszą nas ekonomiczną katastrofą
 • @waldemar.m
  Słyszałem o badaniach nad neuronami lustrzanymi http://pl.wikipedia.org/wiki/Neurony_lustrzane i o wpływie jednego osobnika na drugi w momencie, gdy są w 2 oddzielnych pomieszczeniach.

  Co do sięgania do umysłu zbiorowego to np. niektóre z przypadków Grofa, który robił badania i terapie na ludziach pod wpływem LSD. Oczywiście nie jestem w stanie zweryfikować tych informacji / powtórzyć eksperymentu.
  Wyprzedzić swój czas
 • @waldemar.m
  Umysł zbiorowy to koncepcja istnienia pola informacji, łączącego kilka jednostek (umysłów), umożliwiająca wymianę informacji między nimi. Oczywiście chodzi tutaj o wykraczanie poza znane nam zmysły (chociaż 4 dodatkowo odkryte mogą tłumaczyć część zjawisk do tej pory przypisywanym istnieniu umysłu zbiorowego).
  Niektóre koncepcje angażują w umysł zbiorowy DNA, jako przekaźnik informacji, wykraczający poza wiedzę i doświadczenia poszczególnej jednostki.
  Wyprzedzić swój czas
 • Podróże w przyszłość
  A co z podróżami w przyszłość (szybciej niż płynie normalny czas)? Jeśli stałoby się to możliwe to np. poprzez splątanie kwantowe możnaby osiągnąć jakiś efekt przepływu informacji "z przyszłości". Tylko czy ona by w tym czasie istniała?

  Jakie inne wytłumaczenia na istnienie umysłu zbiorowego lub innych powiązań?
  Wyprzedzić swój czas
 • vrota
  Zasłużyłeś na pierwszego BANA na moim blogu. Pewnie tego nie przeczytasz, bo ostrzegałem Cię już wcześniej i nic sobie z tego nie robiłeś, ale Twój przykład przysłuży się do poprawy merytorycznej wszystkich komentarzy.

  Zachęcam do blokowania JAWNEGO spamu.
  Co by było jakbyśmy wyszli z UE?
 • Vrota
  Usuwam, wystarczy, że w Twoim nicku jest już reklama, nie musisz jeszcze linkować po wszystkich blogach jakie znajdziesz.
  Panie Premierze, jak BIĆ?
 • Coryllus
  Jak możesz, odnieś się do sprawy Empiku, bowiem zostałeś wywołany?
  http://anonim.nowyekran.pl/post/42211,dlaczego-sluzby-chca-zniszczyc-empik
  Coryllus na targach książki we Wrocławiu
 • !!
  Dodatkowo niektóre notki są promowane w kilku miejscach na raz. (Areopag, notka główna, notka w wybranej "trójce" oraz w najnowszych).

  Może da się zrobić by KAŻDA notka była umieszczona TYLKO W JEDNYM MIEJSCU? Szczególnie, że tego miejsca stało się ostatnio mniej, gdy pojawiły się VIPy.
  A czemuż ten post tak szybko zniknął? W co gracie na NE Mistrzowie?
 • @t-rex
  Jasne, że Empik powinien się wywiązywać ze swoich zobowiązań (jak jest, nie wiemy). Tylko dlaczego żadne z wydawnictw nie zamierza udać się np. do firm windykacyjnych lub nie blokuje dostaw nowych książek, póki nie dostanie zapłaty za stare?

  Jeśli prawdą jest, że niektóre z książek są zablokowane przez Empik na ponad pół roku, to w interesie wydawnictw leży to, aby zostały one sprzedane, a nie wróciły do nich po przeleżeniu na półkach. Prawdopodobnie zgodzili się oni także na wysokie marże po to, aby móc sprzedać więcej i wypromować swoją markę.

  Namawiając klientów do bojkotu Empiku, bojkotują jednocześnie swoje marki, ryzykują też tym, że w ramach akcji "Nie karm książkowego potwora" ich książki nie zostaną sprzedane i masowo wrócą do wydawców.

  Czy w interesie wydawnictw leży bojkot Empiku i spowodowanie ew. problemów finansowych (co raczej utrudnia otrzymanie należności od Empiku)? Według mnie NIE.
  Dlaczego służby chcą zniszczyć Empik?
 • Czekam na odpowiedź!
  Cały czas czekam na odpowiedź w sprawie maila "Czy prawda obroni się sama?". Proszę się odnieść przynajmniej do części postulatów!
  Podziękowania. I wariacje n/t patataj
 • @Ewidentny Oszust
  Szanowny Panie,

  Zwracam się z uprzejmną prośbą o zaprzestanie rzucania agentami na lewo i prawo. Widzę, że już pod kolejną notką JKM'a próbuje Pan siać ferment. Proszę zadawać konkretne pytania, rządać odpowiedzi, przy jednoczesnym zachowaniu klasy.

  Z poważaniem
  Protestujący Czytelnik
  TELEWIZJA NARODOWA - informacje o Januszu Korwin-Mikke
 • @RAJan
  1. Tutaj opierasz się na przypuszczeniach. Nie możemy jednoznacznie stwierdzić jakie były intencje i czy po "umocnieniu" rządu mieliby szanse dokonać lustracji. Można też stwierdzić, że im szybsza lustracja tym lepiej dla prawicowego rządu (odpadną lustrowani) i rząd się umocni.

  2. Tu się w dużej mierze zgodzę, jednak trzeba przyznać, że w tych wyborach więcej ludzi miało szanse zaprezentować swoje poglądy i wypromowało się: Jacek Wilk, Olaf Wojak.

  3. Przecież UPR odłączył się od Korwina, z tych powodów, o których mówisz. I w połączeniu nawet z Markiem Jurkiem mają ponad dwa razy gorszy wynik od Korwina.

  4. Skąd znasz ten "cel" i jakie masz dowody na jątrzenie? Z list Korwina startowali też niektórzy UPRowcy, np. Stanisław Żółtek.

  Z tego co wiem to PRz jątrzył, próbując odebrać Korwinowi elektorat, a jak się później okazało sami nawet nie kiwnęli palcem, aby podjąć jakiekolwiek negocjacje w celu zjednoczenia.

  PJN również jątrzył - "zjednoczenie się w cierpieniu z Korwinem i przybranie muszek" było jedynie zagraniem pod publiczke, aby odebrać część elektoratu Korwinowi.

  5. Czy byłeś przy tych rozmowach? Ja wspomniałem słowa Łazarza, który brał w nich udział. Może niech on się wypowie?
  Rozmowa z Januszem Korwin-Mikkem, prezesem Kongresu Nowej Prawicy

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930